ATAŞEHİR BALE OKULU

Kalamış Sanat Merkezi Ataşehir Bale Okulu Eylül 2013'te Batı Ataşehir bölgesinde eğitime başlamıştır. T.C Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim veren Kalamış Sanat Merkezi Ataşehir Bale Okulunda bale eğitimi Royal Academy of Dance ve Vaganova (Rus) sistemleri doğrultusunda yapılmaktadır. Okulun eğitim kadrosu konservatuar mezunu ve Royal Academy of Dance'a kayıtlı, hocalık diploması almış öğretmenler ve çocuklarla iyi bir diyalog kurabilen ve onların her türlü sorunuyla ilgilenen uzman kişilerden oluşmaktadır. Deneyimli öğretmenlerin verdiği bale eğitimi, üstün bir sanat zevki geliştirmenin dışında çocuğun sosyal ve fiziksel gelişimine de büyük katkıda bulunmaktadır. Bale derslerinin piyano eşliğinde yapılması, öğrencinin müzikal açıdan gelişmesini sağlamaktadır.

Öğrenciler Ataşehir Bale Okulu Klasik Bale eğitim programına 4 yaşından itibaren başvurabilirler. Entelektüel ve fiziksel açıdan uygun bulunduğu takdirde 3 yaşında da programa özel statü ile öğrenci alınabilir. Bale eğitimi 3-6 yaş grubuna yönelik baleye giriş dersleri ve 7 yaş üstü için akademik bale eğitimi şeklinde olup, başarılı öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diploma verilmektedir. Yeni başlayanlar fiziksel uygunluğu incelendikten sonra, daha önce bale yapmış öğrenciler ise seviyesi tespit edildikten sonra uygun sınıflara kabul edilirler. Derslerde klasik balenin yanı sıra seviyeye göre tarihi danslar, karakter dansları, repertuar, çağdaş dans, solfej ve ritm çalışması, pointe, bale tarihi, sahne uygulaması ve anatomi gibi ders içerikleri öğretilir.
 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca Onaylı Müfredatımız

 

 • HAZIRLIK DÖNEMİ (Yuva, Bale Başlangıç ve Hazırlık sınıfları)

 • İLK DEVRE

 • ORTA DEVRE

 • LİSE DEVRESİ

 • YÜKSEK (İLERİ) DEVRE 
   

 

bölümlerinden oluşur.

 

Ataşehir Bale Okulunda eğitim gören öğrencilere Royal Academy of Dance/İngiliz Kraliyet Dans Akademisi (RAD) www.rad.org.uk  programları doğrultusunda da eğitim verilir. Royal Academy of Dance  tüm dünyada 85’in üzerinde ülkede uygulanan, yaygınlaşmış, öğrencilerin yaşına ve bedenine uygun ders içeriği olan uluslararası bir eğitim müfredatı ve sistemidir. Her yaştan ve seviyeden bale öğrencilerini teşvik etmek ve cesaretlendirmek amacıyla tüm dünyada geçerliliği olan bir sınav sistemi sunmaktadır. İsteyen öğrencilerin Royal Academy of Dance'ın açtığı sınav programlarından (graded ve vocational/profesyonel müfredatlardan) yararlanmaları sağlanır. Başarılı olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı diplomanın yanısıra uluslararası geçerliliği olan Royal Academy of Dance Sertifika/Diplomaları ve madalyalarını alırlar.

Ataşehir Bale Okulunda tüm öğrencilerimizin iyi bir temel eğitim alması en önemli hedeflerimiz arasındadır. Sağlam bir temel, öğrencilerimizin ileride dansçı ve öğretmen olarak kariyer edinmelerini kolaylaştıracak, bale sanatını sevmelerini, iyi birer seyirci ve dinleyici olmalarını sağlayacaktır.

 • White Facebook Icon
 • White Twitter Icon
 • White Instagram Icon
 • White YouTube Icon
ylg4.png
Kuğunun Ölümü - C.Saint-Saëns
00:00 / 00:00