top of page

BALE TOPUZU

Değerli velilerimiz,

Çocuğunuzu dansın en gelişmiş, en estetik formlarından biri olan bale eğitimine getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Çocuğunuzun bu zor ve uzun eğitim sürecinde en önemli destekleyicisi sizsiniz. Motivasyon, öğrencinin yaptığı işin çevresi tarafından önemsenmesi ve yüreklendirilmesi, derslere girmeden önce hazırlanmasına yardım edilmesi, bale gösterilerine götürülmesi bu zor ve uzun eğitim sürecini başarıyla tamamlaması için büyük önem taşır. Derslere zamanında gelinmesi, girmeden önce saçların düzgün bir topuz yapılması, bale çalışma giysilerinin düzenli olması öğrencinin kendine olan güvenini ve konsantrasyonunu arttırır.

Düzgün bir topuz yapmak için: sıkı bir saç lastiği ile çocuğunuzun saçlarını at kuyruğu yaptıktan sonra saç rengi saç filesi, bol toka ve firkete kullanarak topuzu tamamlayınız (topuz yaparken renkli fileler, süslü tokalar kullanmayınız). Son zamanlarda düz toka ve firkete bulmakta zorluk yaşadığını ifade eden velilerimiz olduğu için içinde topuz yapma malzemesi olan toka çantaları hazırladık. Bu çantaları Begüm hanımdan alabilirsiniz. Öğretmenlerin ders sırasında topuz yapması dersi aksattığı için çok özel durumlar dışında lütfen çocuğunuzu derse topuzlu olarak gönderiniz. Sizinle paylaştığımız videoda kolay topuz yapma tekniğini görebilirsiniz. 

 

Herhangi bir sorunuz olduğunda, ya da çocuğunuz ile ilgili bilgi almak istediğinizde tüm bale öğretmenlerimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 

En iyi dileklerimizle,

Kalamış Sanat Merkezi Müdüriyeti

bottom of page